Main menu

Mieszkanie dla młodych

Od stycznia 2014 r. wchodzi w życie nowy program pomocy państwa w zakupie mieszkań dla młodych osób.

Pomoc polega na dofinansowaniu wkładu własnego. Dodatkową pomoc otrzymują rodziny, w których urodzi się trzecie dziecko własne lub zostanie przysposobione. Ponadto osoby, które rozpoczną w przyszłym roku budowę pierwszego własnego mieszkania, lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego będą mogły na nowych zasadach skorzystać z tzw. częściowego zwrotu VAT na materiały budowlane.

Warunki kredytu Mieszkanie dla młodych

  • Nie można posiadać innego mieszkania (uwaga: także w przeszłości).
  • Wiek do 35 lat (w małżeństwach decyduje wiek młodszego małżonka)
  • Zakup na rynku pierwotnym lokalu mieszkalnego do 75 m2 lub domu jednorodzinnego do 100 m2. Jeśli nabywca wychowuje co najmniej troje dzieci, to metraż odpowiednio do 85m2 i 110 m2.
  • Należy zaciągnąć kredyt na co najmniej 50% ceny mieszkania, na co najmniej 15 lat.
  • Cena mieszkania nie może przekroczyć wskaźnika określonego dla danej lokalizacji (oczywiście posiadamy wskaźniki dla Szczecina i całego woj. zachodniopomorskiego!).

Dofinansowanie

W zależności od warunków i sytuacji można otrzymać np. dopłatę do 50 m2 (nie więcej niż powierzchnia kupowanego mieszkania), 10% dopłaty do wkładu własnego dla osób samotnych i bezdzietnych małżeństw i inne. O szczegółach poinformujemy Państwa, analizując konkretną sytuację. Zapraszamy!

Comments are closed.